Kosova Branches

Pejton Unit

Address

Contact

Unit Manager

Working Hours

Str. Ukshin Hoti, Nr.29, Pejton

Pristina Kosova

Tel: +381 (0) 38 222 910
Fax: +381 (0) 38 222 907

Faton Fejzullahu 
E-mail: 
ffejzullahu@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Kodra e Diellit Unit

Address

Contact

Unit Manager

Working Hours

Rr. "Enver Maloku" Nr. 10
Prishtinë - Kosovë

Tel: +381 (0) 38 233 910
Fax: +381 (0) 38 233 908

Milot Badivuku 
E-mail:
 mbadivuku@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Dardania Unit

Address

Contact

Unit Manager

Working Hours

Rr. "Mulla Idriz Gjilani", Nr. 69 
Prishtinë - Kosovë

Tel: +381 (0) 38 500 910
Fax: +381 (0) 38 500 908

Enis Gjyshinca
E-mail: 
egjyshinca@bkt.com.al

 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Fushë-Kosova Unit

Address

Contact

Unit Manager

Working Hours

Rr. " Nënë Tereza", p.n. Fushë Kosovë
Prishtinë - Kosovë

Tel: +381 (0) 38 534 910
Fax: +381 (0) 38 534 908

Fisnik Sanaja
E-mail: 
fsanaja@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

  

Podujeva Unit

Address

Contact

Unit Manager

Working Hours

Rr. "Zahir Pajaziti " Nr.1 - Podujevë - Kosovë

Tel: +381 (0) 38 571 996
Fax: +381 (0) 38 571 998

Valon Gashi
E-mail: 
valong@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Shatervan Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. Sheshi Shatërvani Nr.3
Prizren - Kosovë

Tel: +381 (0) 29 223 910
Fax: +381 (0) 29 223 908

Agim Haskuka
E-mail:
ahaskuka@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Teuta Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

 

Working Hours

Rr. " Mbretëresha Teuta ", Nr.117, 
Pejë - Kosovë

Tel: +381 (0) 39 423 910
Fax: +381 (0) 39 423 908

Skender Mekaj
E-mail: 

smekaj@bkt.com.al

 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Gjakova Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

 

Working Hours

Rr. ‘Nënë Tereza", Nr.462 & 464
Gjakovë - Kosovë

Tel: +381 (0) 390 330 910
Fax: +381 (0) 390 330 908

Gent Lajqi
E-mail: 
glajqi@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Rahovec Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

 

Working Hours

Rr. "Avdulla Bugari", N-3, Rahovec - Kosovë

Tel: +381 (0) 29 276 910
Fax: +381 (0) 29 276 908

Sead Rama
E-mail: 

srama@bkt.com.al

 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Ferizaj Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

 

Working Hours

Rr. “Dëshmoret e Kombit”, Nr.68 
Ferizaj - Kosovë

Tel: +381 (0) 29 032 6910
Fax: +381 (0) 29 032 6908

Safet Mehmeti 
E-mail: 
smehmeti@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Drenas Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

 

Working Hours

Rr. “Skënderbeu” – Drenas - Kosovë

Tel: +381 (0) 38 584 910
Fax: +381 (0) 38 584 908

Visar Hoxha
E-mail: 
visarh@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Gjilan Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

 

Working Hours

 

Rr. “Madeline Albright “, 
Gjilan - Kosovë

 

 

Tel: +381 (0) 28 0320 910
Fax: +381 (0) 28 0320 908

Ilmi Alili
E-mail: 

ialili@bkt.com.al

 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Lipjan Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. “Shqipëria“, 
Lipjan - Kosovë

Tel: +381 (0) 38 580 910

Fax: +381 (0) 38 580 908

Naim Zeqiri 
E-mail: 
nzeqiri@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Vushtrri Unit

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. “Ismail Qemajli“, 
Vushtrri - Kosovë

Tel: +381 (0) 28 573 910
Fax: +381 (0) 28 573 908

Burim Shala

Email: bshala@bkt.com.al

 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Nënë Tereza Sub Unit

 

Address

 

Contact

 

Responsible Person

Working Hours

Rr. “Nënë Tereza “, 
Prishtinë- Kosovë

Tel: +381 (0) 38 225 911
Fax: +381 (0) 38 225 908

Yllka Haxhaj 
E-mail: 
yhaxhaj@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Nënë Tereza Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. “Nënë Tereza “, 
Prishtinë- Kosovë

 

Fidaim Ibrahimi 
E-mail: 
fibrahimi@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Viti Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. Adem Jashari pa nr. Viti - Kosovë

Tel: +381 (0) 280 380 910
Fax: +381 (0) 280 380 908

Ganimete Emini
E-mail: 
gemini@bkt.com.al 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Mitrovice Unit

 

 

 

Address

 

Contact

 

 

Unit Manager

 

Working Hours

Rr. Brigada 142-Ali Pash Tepelena, 
Mitrovice - Kosovë

Tel: +381 (0) 28 536 910
Fax: +381 (0) 28 536 908

Fatmir Tupella
E-mail: 
ftupella@bkt.com.al

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

Saturday:

10:00 - 13:00

 

Prizren Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. “Atmejdan”, 
Prizren - Kosovë

Tel: +381 (0) 29 222 910
Fax: +381 (0) 29 230 908
Mob: +377 45 700 711

Agim Haskuka
E-mail: 

ahaskuka@bkt.com.al

 

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Aeroport Sub Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Responsible Person

Working Hours

Pristina International Airport  “Adem Jashari”, 
Kosova

Tel: +381 (0) 
Fax: +381 (0)
Mob: +377 45 700 742

Rinor Zhubi
E-mail: 
rzhubi@bkt.com.al

Monday-Friday:

09:00 - 16:00

 

Saturday-Sunday:

10:00 - 14:00

 

Elkos - Peja Sub Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Responsible Person

Working Hours

Elkos - Peje,
Peje-Kosovë

Tel: +381 
Fax: +381 
Mob: +377 45 700 721

Ylber Nurboja
E-mail: 
ynurboja@bkt.com.al

Monday-Friday:

09:00 - 18:00

 

Saturday:

09:00 - 18:00

 

Albi Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr."Qëndra Tregtare Albi-Mall",
Veternik - Prishtinë

Tel: +381 (0) 38 522 910
Fax: +381 (0) 38 522 908
Mob: +377 45 700 709

Margarita Zeka
E-mail: 
mzeka@bkt.com.al

Monday-Friday:

10:00 - 18:00

 

Saturday:

10:00 - 18:00

 

Skenderaj Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Sheshi "Adem Jashari ", p.n,
Skenderaj - Kosovë

Tel: +381 (0) 28 582 909
Fax: +381 (0) 28 582 908
Mob: +377 45 700 753

Festim Bunjaku 
E-mail: 
fbunjaku@bkt.com.al

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Mati 1 Unit

 

 

Address

 

Contact

 

Unit Manager

Working Hours

Rr. "Mati 1", p.n,
Prishtinë - Kosovë

Tel: +381 (0) 
Fax: +381 (0) 

Florie Hajrizi 

E-mail: fhajrizi@bkt.com.al

Monday-Friday:

08:30 - 16:30

 

 

Grand Store Sub Unit

 

 

 

Address

 

 

Contact

 

Responsible Person

Working Hours

"Qendra Tregtare Grand Store", 
Prishtina - Kosovo

Tel: +381 (0) 
Fax: +381 (0) 

Blendi Xharavina 

E-mail: 

bxharavina@bkt.com.al

Monday-Saturday:

10:00 - 18:00

 

Sunday:

10:00 - 14:00

 

 Fitorja Sub Unit

 

 

 

Address

 

 

Contact

 

Responsible Person

Working Hours

"Str. Reçakut (Terminali Doganor Fitorja)", 
No.Nr Ferizaj - Kosovo

Tel: +381 (0) 
Fax: +381 (0) 

Milanim Qazimi 

E-mail: 

mqazimi@bkt.com.al

Monday-Friday:

09:00 - 17:00

 

Saturday:

09:00 - 17:00